Popis

Prvé slávnostné gala podujatie pod názvom Štvorlístok pre talenty sa konalo dňa 23.januára 2015 v Divadle Nová scéna v Bratislave. Vyvrcholenie ročnej činnosti projektu zameraného na podporu talentovaných detí a mládeže zo sociálne znevýhodnených skupín sa nieslo v slávnostnej atmosfére galavečera, v ktorom tancovali, spievali a hrali štipendisti o.z. LECA po boku významných osobností a profesionálnych umelcov.

Program bol zinscenovaný v duchu slovanskej mytológie, z čoho vznikol až rozprávkový príbeh, v ktorom postavy slovanských bohov stvárnili významné herecké osobnosti – Ida Rapaičová ako bohyňa Lada, Ľubo Gregor ako praboh Svarog, Karol Čálik v postave Dažboga a jeho tri ženy Zlatogorku, Moranu a Živu stvárnili Lucia Lapišáková, Jana Valocká a Karin Olasová. Bez nároku na honorár v galaprograme účinkovali muzikálová speváčka Sisa Sklovská, svetovo uznávaný operný spevák Otokar Klein, spevák a multiinštrumentalista KING Ivan Vereš a Brigita Szelidová, víťaz česko-slovenskej speváckej súťaže Peter Bažík, Veronika Paulovičová, tanečná skupina CreDance, herečka a speváčka Mája Velšicová a ďalší. Galaprogram tiež obsahoval ukážky z najúspešnejších muzikálov repertoáru Divadla Nová scéna – Rómeo a Júlia, Hairspray, Mata Hari, Princ a Večernica, v ktorých diváci mohli vidieť Romanu Dang Van, Patrika Vyskočila, Simonu Groschmidtovú či Miroslavu Marčekovú.  Trinásť úspešných žien, reprezentujúcich spoločenský, vedecký, politický a podnikateľský život v rámci exkluzívnej prehliadky úspešných žien predviedlo večerné šaty z dielní slovenských módnych návrhárok Gabriely Giotto, Jaroslavy Wurll Kocanovej, Veroniky Lokajíčkovej, Moniky Vontszemuovej a Kataríny Castrovilli. Medzi dámami, ktoré projekt podporili a zapojili sa do prehliadky boli napr. štátna tajomníčka Ministerstva spravodlivosti SR Monika Jankovská, predsedníčka Legislatívnej skupiny Notárskej komory SR JUDr. Katarína Valová, PhD., speváčka a muzikálová herečka Natália Hatalová, notárka Katarína Valová,  zriaďovateľka komplexu škôl Pink Harmony vo Zvolene Ingrid Pinková či poslankyňa Trenčianskeho samosprávneho kraja Rudolfa Novotná. Občianske združenie LECA zorganizovalo celkovo 120 ľudí, ktorí sa vystriedali na javisku. Štipendisti o.z. LECA – študenti umeleckých škôl a držitelia mnohých ocenení a titulov sa na javisku stretli s osobnosťami, ktoré venovali svoj čas a umelecký vklad na ich podporu.

Galaprogram premiérovo odvysielali regionálne TV Slovenska a Českej republiky dňa 27.9.2015 (nedeľa) o 20,00 hod., čím vznikol DEŇ SLOVENSKÝCH A ČESKÝCH REGIONÁLNÝCH TELEVÍZIÍ.

<< späť na úvod 1 ročník